Ciacho Gryfice

Ciacho to doskonała a zdobywa z kilku komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z pomocą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w tym obrazie nieco odstaje od typowego charakteru swojej pracy.

Ciacho Suchań

Nie traci on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż stanowimy w terenach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka jest wysoce aktywną policjantką starającą się o awans. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej plany. Znacznie mocno dowiadujemy się kto za tym ludziom trwa i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki motyw stanowiła ta rola także jak bardzo potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Suchań

Sprawa z sensem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami i dowcipnymi dialogami można zauważyć i ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może zostać prawdziwym bohaterem, oraz także każdy bez wyjątku zarabia na ważną miłość. Przesłanie to istnieje wyrażone w popularny, humorystyczny, i czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo zapada w świadomość, oraz oraz ich karykaturalność w niezależny sposób także bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od indywidualnego początku interesuje i wykonywa, że widz w napięciu odkłada na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Ładna i rozpoznawalna obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na jakimś plakacie filmu tego reżysera można zauważyć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest wykonywana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje to dobra rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem spokojnej i poukładanej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zauważyć aktorkę w bardzo oryginalnych okolicznościach. Z powodzie na chwilę zajmuje się ona w gospodarkę prostytutki, później wydaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zobaczyć i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość dobrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można stwierdzić, że nie wydaje ona lubej widzów. Nie właśnie odtwórczyni kluczowej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to także niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z wielkimi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie znalazłeś się w komediowej roli. Marcin Bosak, w pracy Krzysia, bardzo dobra poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo wielkie uznanie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle dużego zaangażowania. Pewne istnieje pewne: każda z świadomości na długo zapada w świadomość, a jednak między innymi o to oczywiście w filmach chodzi.

Ciacho Suchań

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim złota do oglądania komedia, która nie chce od widza analizy i dużego skupienia. Opowiada dobrą sprawę w prosty dla klientów sposób, przy czym nie raz części z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje to film, który warto obejrzeć choćby dla dobrej obsady aktorskiej i kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z historią „Ciacho” Patryka Vegi to rzeczywiście przyjemny ćwicz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można uznać za udany.

Ciacho Suchań

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o