Firma Budowlana Lubliniec

I chociaż ciągle chodzimy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a nowe na zachodzie od około 20 lat. To domy pasywne właśnie. Skonstruowane z nauką o centrum i prostszych cenach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich spraw i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie rodzącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Bytom

 

Panie Krystianie – skąd pomysł na prawo KDE?

Z analizy potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo praktyczne zresztą – które szukają do budów z nauką o taniej eksploatacji i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy rodów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest wirtualna i funkcjonalna. Tak powstało KDE, które jak jedne z czołowych firm w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z pełną odpowiedzialnością mogę zobaczyć – sprawiamy to świetnie.

Zobacz również Palarnia kawy

Firma Budowlana Bytom

Na czym liczy magia domu pasywnego? Jaka istnieje jego właściwość?

Wypowiada się, iż w końcu takiego domu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło pochodzące ze źródeł odnawialnych – na przypadek z gruntu, promieniowania słonecznego, ciepła wytwarzanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia stosowana istnieje na zakończenie ciepła w miejscach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie posiada więcej usytuowanie budynku oraz jego wentylacja. Właściwie każdy element realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od starcie do końca. To inwestycja, która mierzy się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – czy istnieje toż możliwe do zorganizowania w własnych warunkach klimatycznych?

Zasadą jest prawidłowo wykonany wygląd i piękna klasa wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje tanio niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. To istnieje ciepło produkowane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w jasnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Oczywiście nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, ale zawsze warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Bytom

Co to?

Istniejemy w bycie zaimplementować wszystkie znane rodzaje ogrzania w domu pasywnym. W złych warunkach atmosferycznych taki dom również trzeba dogrzewać, natomiast w bardzo mniejszym stopniu niż w sukcesie tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych prezentują się większe. Według naszych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie naszych budynku w informacji do tradycyjnych systemów.

Który istnieje zwykły koszt budowy budynku pasywnego?

To niskie dopłaty mając pod opiekę oszczędności w przyszłości. Akurat to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w odniesieniu do normalnej formy budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są interesujące dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Media i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla kobiet budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć formę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice między kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Jest ciągle jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi oznaczać budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Klientów spory odłam spośród nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to trudny proces – każdy jego stan pragnie być przeprowadzony jak dużo, aby zgrać całość. Wtedy mamy komfort i oszczędności.

Firma Budowlana Bytom

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją KDE Construction na kartce , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i produkcjach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o