Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prowadząc własny biznes lub będąc zatrudnionym na na umowę o pracę, opłacamy opłaty na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to obowiązkowe wpłaty, które uiszczać powinien każdy prowadzący działalność człowiek. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale obywatele, którzy szczególnie dbają o własne zdrowie oraz komfort leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w zastraszającym tempie pojawiają się instytucje, które oferują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dodatkowe świadczenie zapewni nam lepszy standard opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u specjalistów, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych urlopów zdrowotnych.

Stawki tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbytnio duże. Podstawowe polisy rozpoczynają się od 140zł netto więc nie jest to zbyt duży koszt a w sytuacji kryzysowej sytuacji bez problemu może okazać się, że były to doskonale zainwestowane oszczędności.

Należy więc chwilę zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. może okazać się bardzo ważne w przypadku gdy utracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o